Wycieczka szkolna Zamek Czocha
Wycieczka szkolna Zamek Czocha i Świeradów-Zdrój
- zwiedzanie Zamku Czocha,
- przejazd do Świeradowa Zdrój,
- park zdrojowy, zwiedzanie miasta
- możliwość wizyty w Lubomierzu- Muzeum Kargula i Pawlaka.
- alternatywnie możliwa wizyta w Zamku Śląskich Legend w Pławnej.
Zamek Czocha – położony jest nad Jeziorem Leśniańskim. Pełno tu elementów będącymi klasycznymi atrybutami zamku, wiele tu tajemniczych zakamarków, a wewnątrz stylowych komnat. Można tu urządzić wesele, czy imprezę integracyjną. Wiele firm i instytucji korzysta z oferty zamku. W salach zamku nakręcono słynny film komediowy pt. „Gdzie jest Generał?”
Lubomierz – miasto Kargula i Pawlaka, polscy filmowcy upodobali sobie okolice miasteczka, łącznie powstało tu 9 produkcji. Co roku w sierpniu odbywa się tu Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu. Dziś działa tu Muzeum Kargula i Pawlaka. Znajdziemy w nim eksponaty wykorzystane w słynnej trylogii Sylwestra Chęcińskiego.
CIEKAWE I WARTO ZOBACZYĆ W LUBOMIERZU
- Budynek Klasztorny benedyktynek; kościół wniebowzięcia NMP i św. Maternusa (1727-1730); budynek klasztorny (XV, XVI w. rozbudowany XVII, VIII w.)
- Klasycystyczny kościół Św. Krzyża (1705, odbudowany 1805)
- Kościół cmentarny św. Anny (1668-1669)
- Fragmenty Murów Obronnych (XV w.)
- Ratusz (XIV w.)
- Zabytkowa zabudowa rynku (XVI, XVII w.)
- Most na Olzie (XVI/XVII w.)
Świeradów Zdrój – mieści się tam najdłuższa hala spacerowa w Polsce, łączy ona dwa domy zdrojowe. Zbudowana z drewna modrzewiowego. Hala ma 160 metrów długości, 10 m. szerokości i tyle samo wysokości. Mieści się tu też tzw. Czarci młyn. Każdy może zapoznać się tu z dawnymi metodami wyrobu mąki. Jest też ciekawa atrakcja – młyńskie koło o średnicy 6.5 m. Jedyne takie na Dolnym Śląsku. Najlepiej te miejsca zwiedzać z przewodnikiem.
CIEKAWE I WARTO ZOBACZYĆ W ŚWIERADOWIE
- Izerski punkt antygrawitacyjny
- Chatka Górzystów
- Fontanna z żabkami
- Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa
- Budka meteorologiczna
- Stóg Izerski (1107 m n.p.m.)
- Zabytkowe uzdrowisko
- Najdłuższa hala spacerowa w Polsce
- Kościół św. Józefa (1899 r.)
Zamek Śląskich Legend w Pławnej – miejsce magiczne. Tutaj, każdy staje się dzieckiem, nieważne czy ma 7 lat czy 77. Poznajemy tu lalki, ba nawet możemy sami nimi poruszać. Kto by nie chciał zobaczyć i wejść do konia trojańskiego, a tu jest i można!
DARIUSZ MILIŃSKI – KTO TO TAKI ?
Za projektem Zamek Śląskich Legend i tym, co możemy oglądać wokół niego stoi wyjątkowy artysta i lokalny patriota, który z maleńkiej miejscowości Pławna stworzył miejsce magiczne. Dariusz Miliński obchodził niedawno 40 lat pracy twórczej. Polecamy także film, w którym Pan Dariusz opowiada o powstaniu Zamku Śląskich Legend. Dla takich opowieści naprawdę warto żyć! Wielkie brawa dla fantazji i pasji, która pozwoliła z niepozornej miejscowości stworzyć miejsce magiczne i wyjątkową atrakcję turystyczną.