Menu

Wycieczka szkolna Zamek Czocha

1 listopada 2016 - wycieczki jednodniowe
Wycieczka szkolna Zamek Czocha

Wycieczka szkolna Zamek Czocha

Wycieczka szkolna Zamek Czocha i Świeradów-Zdrój

Zamek Czocha – położony jest  nad Jeziorem Leśniańskim. Pełno tu elementów będącymi klasycznymi atrybutami zamku, wiele tu tajemniczych zakamarków, a wewnątrz stylowych komnat. Można tu urządzić wesele, czy imprezę integracyjną. Wiele firm i instytucji korzysta z oferty zamku. W salach zamku nakręcono słynny film komediowy pt. „Gdzie jest Generał?”

Lubomierz – miasto Kargula i Pawlaka, polscy filmowcy upodobali sobie okolice miasteczka, łącznie powstało tu 9 produkcji. Co roku w sierpniu odbywa się tu Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu. Dziś działa tu Muzeum Kargula i Pawlaka. Znajdziemy w nim eksponaty wykorzystane w słynnej trylogii Sylwestra Chęcińskiego.

CIEKAWE I WARTO ZOBACZYĆ W LUBOMIERZU

Świeradów Zdrój –  mieści się tam najdłuższa hala spacerowa w Polsce, łączy ona dwa domy zdrojowe. Zbudowana z drewna modrzewiowego. Hala ma 160 metrów długości, 10 m. szerokości i tyle samo wysokości. Mieści się tu też tzw. Czarci młyn. Każdy może zapoznać się tu z dawnymi metodami wyrobu mąki. Jest też ciekawa atrakcja – młyńskie koło o średnicy 6.5 m. Jedyne takie na Dolnym Śląsku. Najlepiej te miejsca zwiedzać z przewodnikiem.

CIEKAWE I WARTO ZOBACZYĆ W ŚWIERADOWIE

wycieczki szkolne Świeradów-Zdrój

wycieczki szkolne Świeradów-Zdrój

Zamek Śląskich Legend w Pławnej – miejsce magiczne. Tutaj, każdy staje się dzieckiem, nieważne czy ma 7 lat czy 77. Poznajemy tu lalki, ba nawet możemy sami nimi poruszać. Kto by nie chciał zobaczyć i wejść do konia trojańskiego, a tu jest i można!

DARIUSZ MILIŃSKI – KTO TO TAKI ?

Za projektem Zamek Śląskich Legend i tym, co możemy oglądać wokół niego stoi wyjątkowy artysta i lokalny patriota, który z maleńkiej miejscowości Pławna stworzył miejsce magiczne. Dariusz Miliński obchodził niedawno 40 lat pracy twórczej. Polecamy także film, w którym Pan Dariusz opowiada o powstaniu Zamku Śląskich Legend. Dla takich opowieści naprawdę warto żyć! Wielkie brawa dla fantazji i pasji, która pozwoliła z niepozornej miejscowości stworzyć miejsce magiczne i wyjątkową atrakcję turystyczną.