Menu

Wycieczka Krasiejów JuraPark

12 listopada 2016 - wycieczki jednodniowe
Wycieczka Krasiejów JuraPark

Wycieczka do JuraParku Krasiejów

Uczniowie uwielbiają jeździć na wycieczki szkolne, jest to zawsze dla nich wyjątkowe wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością. W związku z tym już we wrześniu wspólnie z rodzicami zastanawialiśmy się jaki kierunek obrać w tym roku. Padło na Krasiejów – tam nas jeszcze nie było.

wycieczki Krasiejów

wycieczki Krasiejów

Jurapark: „Odkryj świat sprzed milionów lat, stań oko w oko z dinozaurami!”, moi uczniowie byli pod wrażeniem, bo kto nie chciałby zobaczyć dinozaura w naturalnej wielkości. Dzieci w końcu doczekały się wyjazdu na wycieczkę szkolną do Krasiejowa. W ciepły majowy dzień wyruszyliśmy wygodnym autokarem do Krasiejowa. Podróż minęła szybko. Uczniowie wysiedli z autokaru i już przebierali nóżkami, by jak najszybciej doświadczyć wszystkich możliwych atrakcji, jakie oferuje Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Tunel Czasu

Nasze zwiedzanie w JuraParku zaczęliśmy od Tunelu Czasu, którym, dzięki Kapsule Czasu, udaliśmy się w magiczną podróż. 300-metrowy tunel, a tyle wiedzy przekazanej w ciekawy dla dzieci sposób. Następnie przewodnik poprowadził nas ścieżką edukacyjną, mogliśmy podziwiać dinozaury w ich autentycznych rozmiarach. W Pawilonie Paleontologicznym dzieci podziwiać mogły najprawdziwsze skamieniałości. Ścieżka edukacyjna to wspaniały 1,5 kilometrowy odcinek, na którym spotkać można aż 70 gatunków – to jest 200 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Dinozaury zostały wykonane przez paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Dzieci nie mogły uwierzyć, że to nieprawdziwe eksponaty.

Oceanarium

Dłuższą chwilę spędziliśmy też w Prehistorycznym Oceanarium, które naprawdę zrobiło na nas ogromne wrażenie. Obserwacja gatunków sprzed tysięcy lat w ich naturalnym, wodnym środowisku była wyjątkowym przeżyciem. Niektórzy z nas zamykali oczy, bojąc się tajemniczych stworów, zbliżających się do szyb akwariów. Byli też odważni, którzy bez obaw stawali oko w oko z podwodnymi bestiami. Dzieci przez długi czas wspominały wielkie, bo naturalnej wielkości, okazy, które złowieszczo pływały w ciemnych głębinach. Uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach paleontologicznych, dzięki którym poznały podstawowe pojęcia i zagadnienia dotyczące życia dinozaurów i pracy paleontologa.

Po skończonych zajęciach otrzymały dyplomy i certyfikaty, a prace wykonane przez siebie mogły zabrać do domu. Dla starszych dzieci JuraPark Krasiejów oferuje lekcje muzealne, które są wspaniałą okazją do poszerzania wiedzy. Na terenie JuraParku dzieci zjadły smaczny obiad oraz miło spędziły czas na nowoczesnym placu zabaw, pełnym różnych, ciekawych konstrukcji. Na ten jeden dzień przenieśliśmy się w inny świat. Świat pełen niesamowitych dinozaurów. Nowoczesne technologie umożliwiają przenieść się tysiące lat wstecz. Polecam wszystkim, małym i dużym, wycieczkę w to genialne, pełne wyjątkowości miejsce. Następnym razem nie omieszkamy odwiedzić cyfrowego Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, który też ponoć dawka niezwykłych doznać i zastrzyk ogromne wiedzy. Dzieci wróciły z tej wycieczki bardzo zadowolone i wspominały o niej przez bardzo, bardzo długi czas. Już wielu z nich wróciło tam ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, bo JuraPark Krasiejów to miejsce z licznymi atrakcjami, w którym miło, przyjemnie i aktywnie można spędzić czas.Jest to też doskonałe miejsce na imprezę integracyjną czy wyjazd firmowy.