Menu

Western City

17 października 2016 - wycieczki jednodniowe
Western City

Western City

Nadszedł czas kolejnej wycieczki. Tym razem przenieśliśmy się do świata szeryfów, koni i bandziorów. Western City to miasteczko kowbojskie niedaleko Karpacza na Dolnym Śląsku. To jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim. Mieliśmy już wykupione karnety na konkretne rozrywki, a więc obowiązkowa jazda konna. Z resztą aby zapewnić klimat miasteczka westernowego ciągle można było usłyszeć nadjeżdżający dyliżans. Zdarza się też tak, że miasteczko jest napadane przez Indian, wtedy do akcji wkracza nawet wojsko  Gdzie indziej strzały szeryfa do bandytów próbujących napaść na bank, czy wesołą muzykę wydobywającą się z salonu.

Świetna zabawa

Jak to w każdym Westernowym Miasteczku bywa nie może zabraknąć kolejki, przejazd nią mieliśmy zapewniony. Mieliśmy również okazję postrzelać z łuku na strzelnicy indiańskiej, rzucać włócznią czy nożem, a nawet prawdziwym indiańskim tomahawkiem. Jak zapewnia sam organizator każdy znajdzie coś dla siebie, zajmują się także organizowanie imprez integracyjnych takich jak: pikniki firmowe, imprezy integracyjne dla firm, bankiety, konferencje, eventy, szkolenia, itp… Pozostałymi rozrywkami z jakich skorzystaliśmy był pojedynek rewolwerowców i ognisko z kiełbaskami . Takie atrakcje czekają na tych, którzy interesują się dzikim zachodem.

Imprezy firmowe

Wiele firm korzysta z uroków Western City i przysyła tu swoich pracowników, którzy naprawdę dobrze się tu bawią. Czas można tu spędzić na wiele sposobów w ogóle się nie nudząc. Piękne zdjęcia z pokazów i walk oglądane są później w długie, zimne wieczory przy kominku i z ciepłą herbatką w dłoni. Nie jedna osoba często wraca wspomnieniami do tamtego czasu i często aż chce się tam wrócić.
Ogólnie Karkonosze to doskonały region na wszelkiego rodzaju wędrówki z przewodnikem czy uprawianie ekstremalnych sportów.

Sam Karpacz stanowi doskonałą bazę wypadową w te niesamowite polskie góry. Miasto to dysponuje potężnym zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Przybywają tu żądni wrażeń turyści z całej Europy i świata. Przepięknie położone hotele i pensjonaty dają świetne schronienie dla wędrowców zmęczonych po całym dniu.