Menu

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?!

4 grudnia 2016 - Bez kategorii
Jak zorganizować wycieczkę szkolną?!

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?!

Wycieczki szkolne to nie łatwizna. Na początku każdego roku szkolnego nauczyciele wraz ze swoimi uczniami planują, czy w tym roku pojadą na wycieczkę klasową. Jeśli stwierdzą, że tak, wybierają kierunek podróży i zaczynają zastanawiać się, kto zajmie się organizacją wycieczki szkolnej.

Jeszcze do niedawna nauczyciele sami organizowali wszystko od a do z. Była to ogromna odpowiedzialność, pochłaniająca mnóstwo czasu. W dzisiejszej dobie jest dużo łatwiejsze i prostsze rozwiązanie. Wystarczy zlecić organizację wycieczki szkolnej. Kto zajmuje się takimi wycieczkami? Biura turystyczne wyspecjalizowane w turystyce szkolnej i obsługujące grupy szkolne. To idealne rozwiązanie dla każdej szkoły. Wystarczy wybrać odpowiednie biuro i podać kilka szczegółów (miejsce podróży, przewidywany termin wycieczki, ilość uczestników). Resztą zajmie się biuro. Przygotuje ono program wycieczki skrojony do potrzeb danej grupy. Wiadomo przecież, że atrakcje należy wybrać uwzględniając wiek uczestników. Co innego będą robić na wycieczce małe dzieci, inne potrzeby mają nastolatki. Na wycieczkę szkolną grupa uda się wygodnym autokarem. Uczestnicy będą pod opieką doświadczonego pilota lub/i przewodnika. Pilnować on będzie, by program wycieczki został właściwie zrealizowany i by wszyscy wrócili zadowoleni. Wszyscy będą bezpieczni, bo ubezpieczeni. Jeśli wycieczka będzie kilkudniowa biuro stanie na wysokości zadania i znajdzie dostosowane do potrzeb noclegi i dające energię wyżywienie.

Skorzystaj z usług Biura Turystycznego

Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować wycieczkę szkolną, nie traćcie na to czasu – skorzystajcie z oferty biura zajmującego się turystyką szkolną. Jeśli martwi was, że nie dacie rady z organizacją wycieczki – zlećcie zorganizowanie wycieczki szkolnej. Wystarczy jedynie podjąć pierwszy krok, a biuro pomoże wszystko zaplanować, zorganizuje wszystko za Was, a Wam pozostanie jedynie czerpać przyjemność z wycieczki.

Tak więc podsumujmy, co zrobić by zorganizować wycieczkę szkolną?

  1. Zdecydować gdzie, kiedy i w ile osób, chcemy jechać.
  2. Znaleźć biuro wyspecjalizowane w organizowaniu wycieczek szkolnych.
  3. Wybrać ofertę, ustalić szczegóły.
  4. Zaakceptować program wycieczki.
  5. Zebrać odpowiednią ilość uczestników.
wycieczki szkolne

wycieczki szkolne

Potem pozostaje nam jedynie niecierpliwie czekać na wycieczkę. A następnie ciesząc się wspólnie spędzonym czasem, chwytać radosne chwile.